Artykuły

Jak skutecznie wprowadzić program nauki angielskiego w Twojej firmie

Business English

Zastanawiał@ś się kiedyś, jak program nauki angielskiego mógłby poprawić działanie Twojej firmy? Przygotowałam dla Ciebie szczegółowy przewodnik, jak wdrożyć program nauki angielskiego dla firm, tak, by jak najlepiej wykorzystać go jako przewagę konkurencyjną. Chcesz poznać klucz do sukcesu? Czytaj dalej! 🙂

Znaczenie angielskiego w świecie biznesu

Angielski stał się swoistym lingua franca świata biznesu. Trudno sobie wyobrazić robienie interesów w erze globalizacji bez jego znajomości… A jednak tak wielu pracowników nadal boryka się z barierą mówienia, wstydzi odezwać na spotkaniach – a w gorszym przypadku w ogóle ich odmawia. Znajomość angielskiego otwiera drzwi na nowe możliwości rynkowe, a także sprzyja współpracy i zrozumieniu w wielokulturowych zespołach. Ale jak skutecznie wprowadzić angielski dla firm do Twojej organizacji?

Kroki do wprowadzenia programu nauki angielskiego w Twojej firmie

1. Ocena potrzeb firmy

Pierwszym krokiem w każdym efektywnym programie szkoleniowym jest zrozumienie konkretnych potrzeb Twojej organizacji, i jaką rolę język angielski odgrywa na co dzień w organizacji. Czy angielskiego potrzebujecie na co dzień? Do komunikacji z kolegami/koleżankami z zespołu, a może z klientami lub dostawcami? Czy angielski służy do pisania mejli, prowadzenia spotkań, a może do negocjacji? Odpowiedź na te pytania pozwoli Ci lepiej określić, jakiego programu treningowego realnie potrzebuje Twoja organizacja.

Po określeniu celów i potrzeb organizacji, należy zidentyfikować, jak obecne umiejętności językowe pracowników mają się do tychże potrzeb. Najprostszym sposobem jest wykonanie tzw. audytu językowego, samodzielnie lub z pomocą trenera prowadzącego program językowy.

2. Wybór dostawcy szkoleń z języka angielskiego

Kluczowe jest znalezienie dostawcy szkoleń z języka angielskiego, który będzie odpowiadał potrzebom i celom Twojej firmy. Oznacza to wybór programu, który ma wystarczającą elastyczność, aby dostosować się do Twojego biznesu i który może oferować spersonalizowany program nauczania. Standardowe kursy raczej się nie sprawdzą, jeśli potrzeby Twojej organizacji są specyficzne i jeśli zależy Ci na szybkich efektach.

3. Wdrożenie i monitorowanie

Po wyborze dostawcy nadchodzi czas na wdrożenie i monitorowanie postępów programu. To będzie wymagało koordynacji z dostawcą, aby ustalić harmonogram, a także ustalenie metryk do śledzenia postępów i skuteczności programu. Jak często sprawdzane będą postępy? W jakiej formie? Jak określicie, czy cele są osiągane?

Business English

4. Ciągłe doskonalenie i zrównoważony rozwój

Nie wystarczy tylko wprowadzić program angielskiego dla firm, istotne jest utrzymanie i doskonalenie programu na przestrzeni czasu. Obejmuje to szukanie sposobów na utrzymanie zaangażowania pracowników w procesie nauki, a także dostosowanie programu do zmieniających się potrzeb biznesu. Dlatego tak ważne jest, by być z dostawcą usługi w stałym kontakcie, informować go o potrzebach, dawać feedback, robić pivoty tam, gdzie to potrzebne.

Wprowadź program efektywnej nauki angielskiego do Twojej organizacji!

Klucz do sukcesu w wprowadzaniu programu angielskiego dla firm leży w znalezieniu odpowiedniego partnera.

Nazywam się Aneta Wróbel i od ponad 12 lat pomagam moim klientom przełamywać barierę mówienia tak, by mogli swoje cele osiągać szybciej i efektywniej. Na co dzień pracuję z organizacjami, które w krótkim czasie chcą zobaczyć duże postępy językowe swoich pracowników. Moje podejście koncentruje się na dogłębnym zrozumieniu potrzeb organizacji i dostosowaniu programu nauczania do potrzeb firmy, aby pracownicy w krótkim czasie wzbijali się na wyższe poziomy językowe.

W tym artykule przedstawiłam kroki do wprowadzenia programu angielskiego w Twojej firmie i pokazałam możliwego partnera na tej drodze. Ale jaki jest klucz do sukcesu w tym wdrożeniu? Odpowiedź jest prosta i podam ją w moim następnym wpisie. Zatem – do kolejnego razu, no i oczywiście nie zapomnij odwiedzić https://anetawrobel.com/, aby dowiedzieć się, jak efektywnie wdrożyć program językowy w Twojej organizacji.

Wprowadzenie programu angielskiego dla firm może wydawać się wyzwaniem, ale z odpowiednim partnerem i starannie opracowanym planem, może stać się jednym z ważniejszych kroków do wprowadzenia Twojego biznesu na wyższy poziom. Gotowy/a na to wyzwanie?:)

O Autorce artykułu

Aneta Wróbel

Trenerka angielskiego w biznesie. Od ponad 12 lat uczy, jak mówić i myśleć w języku obcym.
Www Aneta 9

Więcej ciekawych artykułów

Polecane posty